Wyjątkowy styl hiszpańskiej ceramiki Vives

Comments Off on Wyjątkowy styl hiszpańskiej ceramiki Vives

Hiszpańska ceramika znana jest z ciekawych kolorów, są to płytki, które mogą nawiązywać do stylu klasycznego, Art Deco, znajdziemy tu wiele wzorów w kolorach pastelowych, figury geometryczne, motywy kwiatowe, rozety. Hiszpańskie płytki często wybierane są przez klientów ze względu na wyjątkowość, różnią się często od płytek, które oferują polscy producenci pod względem wyglądu, często możemy wybrać płytki trójwymiarowe, płytki postarzane, firma Vives oferuje bardzo szeroką paletę ceramiki oraz gresu.

Kolekcja płytek hiszpańskich od Vives

Dobrym przykładem stylu hiszpańskiego są płytki z kolekcji Mugat, może być to płytka o wymiarach 10 x 20 cm w kolorze białym, jest to płytka posiadająca wypukłość. Płytki tego typu mogą stać się ozdobą zarówno łazienki czy kuchni, jak również przedpokoju czy też naszej sypialni. Są to płytki bardzo efektowne, zarazem łatwo utrzymać je w czystości ponieważ posiadają warstwę szkliwa, są to płytki błyszczące. Stylistyką nawiązują do stylu lat 20 ubiegłego wieku, stylu Art Deco, bardzo dobrze komponują się z drewnem, metalowymi elementami wykończenia. Możemy wybrać również płytki Calvet Gris, które tworzą wzór rozety, są to płytki matowe w kolorach białym, szarym oraz czarnym. Płytki posiadają rozmiar 20 x 20, małe wymiary ułatwiają wypełnienie przestrzeni pomiędzy meblami kuchennymi, lustrem a umywalką. Płytki wzorzyste mogą posłużyć jako obramowanie lustra, będą dobrze komponowały się z płytkami jednolitymi, przykładowo w białym kolorze.

W ofercie Vives możemy znaleźć także płytki posiadające powierzchnię nierównomierną, przypominającą cegłę, mogą być to modele Etnia o wymiarach 10 x 20 cm. Płytka charakteryzuje się ciekawym wyglądem, może być zastosowana zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak również w klasycznych. Są to płytki mrozoodporne, możemy zatem zastosować je także na zewnątrz, bardzo dobrze sprawdzają się na elewacji. Dzięki powierzchni błyszczącej możemy je łatwo umyć, dlatego jest to model bardzo popularny wśród klientów.

Wiele modeli hiszpańskich płytek Vives możemy porównać na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/Vives/7736. Dostępne są tam zarówno płytki kwadratowe, jak również prostokątne, znajdziemy także płytki heksagonalne w różnych kolorach. Hiszpańska stylistyka zasługuje na uwagę ze względu na interesujące kolory, pastelowe, żywą biel, są to płytki, które możemy łatwo połączyć z innymi modelami, także od innych producentów.