Aranżacja wnętrza z użyciem płytek trójwymiarowych

Comments Off on Aranżacja wnętrza z użyciem płytek trójwymiarowych

Płytki podłogowe oraz ścienne wnoszą wiele do wyglądu naszych podłóg, ścian, całych pomieszczeń. Dlatego powinniśmy właściwie zaplanować kolorystykę, wielkość, kształt płytek, aby uzyskać aranżację wnętrza, na której najbardziej nam zależy. Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele różnych płytek, które z łatwością możemy dobrać do wielkości naszej łazienki, będą to zarówno płytki gresowe na podłogę, jak również ceramika ścienna.

Egen Infinity wyjątkowa ceramika łazienkowa

Płytki wybieramy do nowych wnętrz czy zastanawiamy się podczas remontu, jaki kolor bardziej będzie pasował zamiast starych płytek. Możemy wybrać płytki jasne, które mogą stać się podstawą ciekawej aranżacji naszej łazienki. Dobrym pomysłem może być kontrast pomiędzy podłogą a ścianą, bardzo popularne są obecnie płytki imitujące drewno, w kształcie długich desek. Wykonane są z wytrzymałego gresu, nowoczesne metody cyfrowego nadruku są bardzo trwałe oraz do złudzenia przypominają prawdziwe drewno. Na podłogę możemy wybrać także płytki imitujące kamień naturalny, może być to przykładowo marmur w kolorze jasnym czy też ciemnym z charakterystycznymi żyłkami dla tego kamienia.

W przypadku aranżacji ścian możemy sięgnąć po niestandardowe rozwiązania, mogą być to płytki trójwymiarowe, bardzo ciekawym pomysłem jest płytka Egen Infinity, jest to płytka trójwymiarowa posiadająca wzór wypukły. Są to trójkąty o różnej wielkości, które tworzą bardzo ciekawą fakturę. Płytki ceramiczne powinny charakteryzować się trwałością, powinny być odporne na działanie wody, dlatego najczęściej posiadają warstwę szkliwa. Płytki dzięki temu nie nasiąkają wodą. Oprócz płytek ceramicznych często stosuje się także gres szkliwiony. Płytki Egen Infinity charakteryzują się powierzchnią błyszczącą, dzięki czemu łatwo możemy zadbać o ich czystość, pomiędzy elementami trójwymiarowymi nie gromadzi się kurz, dzięki czemu możemy łatwo zadbać o czystość naszych wnętrz.

Płytki Egen Infinity dostępne są także w sklepach internetowych, kupimy je pod adresem https://e-plytki.eu/pl/c/INFINITY/7562. Możemy zamówić paczkę zawierającą 3 sztuki, o łącznej powierzchni 1,44 m2. Są to płytki charakteryzujące się wyjątkową elegancją, mogą być oryginalną ozdobą ścian w kuchni czy też w łazience. Jest to ceramika o bardzo dobrych właściwościach, dzięki czemu powierzchnia właściwie chroniona jest przed wilgocią.